Mamy nowy zarząd!!!

W ubiegłą niedzielę odbyło się drugie walne zebranie na którym, wreszcie, wybrano nowego prezesa i zarząd klubu sportowego Orkan Długoszyn. Po znakomitej wiośnie 2017 i awansie przyszedł ciężki okres z aklimatyzacją w A-klasie, zdobyte tyko cztery punkty i niestety skład się posypał, a co gorsze nasz dotychczasowy prezes w styczniu poinformował, że rezygnuje z tego stanowiska. Do tego po awansie nie dostaliśmy żadnego wsparcia finansowego z gminy i ledwo, ledwo dociągnęliśmy do końca rundy jesiennej. Ponieważ, tak jak to bywa w życiu, tam gdzie jest ciężko trudno znaleźć odpowiedniej osoby, która wejdzie w takie coś. 21 stycznia odbyło się pierwsze zebranie, lecz nie przyniosło ono skutków. Dopiero na drugim zebraniu w ostatnią niedzielę ryzyko podjął, nie dopuszczając do rozpadu klubu, nasz dotychczasowy kierownik - pan Edward Serafin. Gratulujemy i dziękujemy Edkowi za chęci i danie szansy tej drużynie na odbudowanie się. A będzie ciężko bo kłody spadają z każdej strony.
Właśnie na zebraniu dowiedzieliśmy się, że Gmina Sulęcin w swoim założeniach przewiduje dotacje dla klubu Orkan Długoszyn tylko 15.000zł, gdzie potrzeby są dużo, dużo większe, bo pieniądze z dotacji chcieliśmy przeznaczyć na dostosowanie naszego boiska w Długoszynie do wymogów A-klasowych. Cały zespół twierdzi, że grało się u nas dużo lepiej niż w Żubrowie. I może byśmy tych parę punktów więcej ugrali na swoim terenie. Co śmieszniejsze drużyna z tej samej klasy co my i z tej samej gminy, Znicz Trzemeczno, ma mieć przeznaczone 35.000zł dofinansowania. Skandal i wstyd panie burmistrzu. Obiecanki były całkiem inne. Nowo wybrany zarząd musi poradzić sobie z tym problemem i wyszarpać większe środki z gminy bo nie przetrwamy tego roku.
Drugi problem jest ze składem, który po słabej jesieni się bardzo przeludnił, o czym świadczy słaby skład na turnieju halowym w Ośnie Lubuskim 28 stycznia. Zajeliśmy przed ostatnie miejsce, jeden mecz wygrywając, jeden remisując i dwa przegrywając. A więc szukamy chętnych do zasilenia drużyny Orkana. Wszystkich chętnych zapraszamy i prosimy kontaktować się z trenerem Piotrem pod nr telefonu 602341982. Nie długo zaczniemy grać sparingi i chętnie przetestujemy nowe twarze.

Jeszcze raz dziękujemy nowemu prezesowi za uratowanie klubu i życzymy nowemu zarządowi szybkiego i jak najlepszego działania na rzecz klubu.