Zaczynamy walkę o utrzymanie!

Już w tą niedzielę drużyna Orkana Długoszyn zaczyna rundę rewanżową w gorzowskiej A-klasie. Mimo bardzo dużych problemów finansowych i kadrowych drużyna postanowiła powalczyć na wiosnę i cel jest tylko jeden - utrzymanie!
Po burzliwej zimie, gdzie zmienił się Prezes a także cały prawie zarząd, musimy nie tylko myśleć o walce na boisku, ale także walczyć o równe potraktowanie naszego zespołu w dofinansowaniu ze środków gminnych. Ponieważ gmina chce nas potraktować znacznie gorzej niż drugą drużynę grającą w tej samej klasie rozgrywkowej - Znicz Trzemeszno, który ma otrzymać 35 tys. zł, a nam się proponuje 15 tys.zł. Nasze potrzeby są znacznie większe chociaż by z tego powodu, że chcemy powrócić na nasze boisko w Długoszynie, gdzie trzeba dostosować je do wymagań A-klasy. Jakoś w Trzemesznie udało to się zrobić, a my mamy być jakoś inaczej potraktowani?! To jest najpoważniejsze wyzwanie dla nowego zarządu i życzymy im powodzenia.
Co do zmian w naszych szeregach to do drużyny dołączy kilku nowych zawodników. Na dzień dzisiejszy jest ich trzech. Pierwszy to Arek Wójcik który jest uniwersalnym zawodnikiem, może zagrać praktycznie na każdej pozycji, a ostatnio grał w drugiej drużynie Spójni Ośno. Drugim nowym piłkarzem jest Adrian Koczkodaj, który bardzo dobrze radzi sobie na boku obrony. Kolejną nową twarzą jest Artur Rzeszutek który jest szybkim, ambitnym i technicznym zawodnikiem, dobrze będzie sobie radził na pomocy lub ataku. Oby dwoje przychodzą do nas z Chrobrego Drzeńsko. Jest jeszcze trzech chętnych piłkarzy w trakcie załatwiania. W połączeniu tych zawodników z naszą pozostałą obecną kadrą może wyjść coś dobrego i może być ciekawie. Wierzymy, że utrzymanie jest w naszym zasięgu.
W przygotowaniach do wiosny z powodów pogodowych rozegraliśmy tylko dwa sparingi. Pierwszy zremisowaliśmy z zespołem Chrobrego Drzeńsko 1:1, a w drugim pokonaliśmy wysoko Walkę Czarnów 8:2.

Ligę zaczynamy od próby zrewanżowania się Pogoni Krzeszyce, która wygrała u nas 4:1. Mecz rozpocznie się o godzinie 14.00 w niedzielę 25.03.2018r w Krzeszycach. Serdecznie zapraszamy.