Zaczynamy przygotowania do sezonu 2017-2018r.

Po krótkim odpoczynku po udanej rywalizacji w ubiegłym sezonie, czas zacząć przygotowania do sezonu 2017-2018r. Ponieważ uzyskaliśmy awans i będziemy grać w A-klasie czeka nas dużo zmian i przy tym dużo pracy, zwłaszcza organizacyjnej. Prezes i zarząd mają bardzo dużo pracy ponieważ muszą postarać się o licencję na grę, pozwolenie na dopuszczenie naszego boiska na grę w A-klasie, dla każdego zawodnika już od A-klasy trzeba załatwić plastykowe karty zawodnika, trzeba postarać się o jakieś dotację finansowe bo tych przyznanych nam B-klasowych dotacji nie starczy do końca bieżącego roku, no i trzeba myśleć o wzmocnieniach, ponieważ odchodzi dwóch podstawowych zawodników - Kamil Miszon ( Juwenia Boczów) i Marek Lipski ( tworzy nową drużynę w Sulęcinie - Bosko seniorzy). Mamy problem z naszym boiskiem, ponieważ do gry w A-klasie potrzebne jest spełnienie kilku wymagań, np: posiadanie oświetlenia w szatniach, posiadanie natrysków i bieżącej wody. Niestety jest problem z komunikacją z naszym sołectwem, które nie garnie się do pomocy nam, a bez nich nie da rady stworzyć w Długoszynie dobrych warunków dla gry w A-klasie. Dlatego też najprawdopodobniej na razie będziemy grali na boisku w Żubrowie, gdzie tworzone jest nowe zaplecze techniczne.
Jest dużo obowiązków do zrobienia, ale jest też duża mobilizacja w naszych szeregach. Większość zawodników jest gotowa do walki na wyższym poziomie, ale trudno teraz określić jak to będzie nam wychodzić, bo A-klasowe granie jest dużo trudniejsze.
Sezon 2017-2018 prawdopodobnie rozpocznie się już w drugi weekend sierpnia, a więc pozostał nam nie cały miesiąc. Dlatego już w tą niedzielę rozegramy pierwszy sparing. O godzinie 17.00 w Żubrowie zagramy z reaktywowaną drużyną Syreny Cybinka. Chętnych nowy zawodników zapraszamy na ten sparing.
Następnie odwiedzi nas drużyna Brunatnych Sieniawa. W niedzielę 23 lipca, ale godzina i boisko jeszcze nie ustalone.
Mamy jeszcze wolny termin na weekend 29-30 lipca, chętne drużyny prosimy o kontakt.
7 sierpnia zagramy w Trzemesznie ( godzina do ustalenia).
Ponieważ w A-klasie obowiązkowo muszą grać już młodzieżowcy zapraszamy chętnych zawodników do 21 roku życia.

Kontaktować można się z Prezesem 724117444 lub z trenerem 602341982.